FROST - freezing company

Jesteś tu : Strona główna O firmie Historia

Zapraszamy do odwiedzenia nas na targach ANUGA w Kolonii
w dniach 05-09.10.2019.

Historia

Historia naszej firmy sięga początku lat 80-tych, kiedy Zarząd RKS Czempiń podjął decyzję o budowie Przetwórni Owoców i Warzyw w Jarogniewicach. Celem działalności zakładu było przetwarzanie płodów rolnych wyprodukowanych na ponad 2 tys. hektarów okolicznych terenów.

Wraz z początkiem lat 90-tych, dostosowując przetwórnię do realiów rynkowych, zainwestowano w budowę nowoczesnych, w pełni zautomatyzowanych linii technologicznych dla poszczególnych działów produkcyjnych. To właśnie wówczas chłodnia została wyposażona w urządzenia firm: FRIGOSCANDIA, STALASTRA, URSCHEL.

Po restrukturyzacji RKS Czempiń w 1999 roku w Jarogniewicach powstała firma „Champion” z której w 2002 roku wyodrębniła się chłodnia i powstała firma FROST Barbara Wegenke.

W marcu 2013 roku przy dużym udziale środków unijnych wybudowana została druga przetwórnia w Ponętowie Górnym Pierwszym (na granicy województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, niedaleko Koła) oraz otwarta została druga firma: FROST II Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.