FROST - freezing company

Jesteś tu : Strona główna O firmie

Zapraszamy do odwiedzenia nas na targach ANUGA w Kolonii
w dniach 05-09.10.2019.

O firmie

Obie firmy – FROST Barbara Wegenke (z zakładem produkcyjnym w Jarogniewicach) i FROST II Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (z zakładem produkcyjnym w Ponętowie Górnym Pierwszym), zajmują się produkcją mrożonych warzyw i owoców. Produkcja ta, w obu zakładach obejmuje: cebulę, cukinię i dynię mrożoną.

Cebula mrożona stanowi ponad 90% naszej produkcji, jest wyrobem dostępnym przez cały rok i śmiało możemy ją nazwać naszym „sztandarowym” produktem.

Nasze produkty oferujemy w całej gamie opakowań .

W sierpniu 2008 zakład w Jarogniewicach wyposażony został w najnowszej generacji linię ważąco-pakującą, w skład której wchodzi:

  • wago-pakowarka firmy MEGA do pakowania mrożonek w worki lub kartony od 5-25 kg
  • linia ważąco-pakująca VEGATRONIC 4000 firmy ILAPAK z 14-sto głowicową wagą kombinacyjną marki ISHIDA, nad jakością ważenia czuwają kontrolne wagi przejazdowe, które eliminują opakowania o niewłaściwej wadze
  • robot (1)

W nowopowstałym zakładzie produkcyjnym w Ponętowie Górnym Pierwszym również zainstalowano:

  • wago-pakowarkę firmy MEGA do pakowania mrożonek w worki lub kartony od 5-25 kg

W obu fabrykach wszystkie produkty są układane na paletach przez robota (1).

Wysoki potencjał produkcyjny spowodowany jest przeprowadzonymi inwestycjami modernizacyjnymi, a także rozbudową i unowocześnieniem instalacji chłodniczej w zakładzie w Jarogniewicach oraz bliźniaczym wyposażeniem nowopowstałego obiektu w Ponętowie Górnym Pierwszym.

Wydajność każdego z zakładów na poziomie 5t/h zapewniają dwa najnowocześniejsze tunele zamrażalnicze firmy FRIGOSCANDIA i gwarantują nam pozycję największego w kraju producenta mrożonej cebuli.

(1) : Robot- Kawasaki, służący do układania kartonów i worków na paletach.